Domain & Hosting

Profesyonel ekibimiz ile mutluluğunuz için çalışıyoruz
Domain & Hosting

İnternet, günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. Öyle ki gerek firmalar gerekse bireysel kişiler kendilerini internet üzerinde ifade ediyor. Üstelik yalnızca tanıtım işlemleri değil, aynı zamanda ürün satış işlemlerini de yine online platformlar üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bunun içinse yalnızca kaliteli bir web tasarımına ihtiyaç duyulmuyor. Kişilerin ya da kuruluşların internet içerisinde yer alması adına öncelikli olarak domain&hosting alanına sahip olması gerekmektedir. Domain denilen sistem, web sitesinin insanlara sunulacağı isimdir. Firmalar ya da kişiler, onların internet ortamında tanınması amacı ile kendilerine özel bir alan adına sahip olmalıdır. Domain uzantıları, web sitelerinin kuruluş amaçlarına göre farklılıklar gösterir.

 

Firmalar ya da kişiler hangi alanda web tasarım işlemi yaptırmışlarsa, ona göre bir domain&hosting alanı alabilirler. Ticari bir kuruluş .com olarak domain adresi alırken, çalışma alanı yalnızca internet olan kurumlar .net uzantılarını kullanırlar. Domainden sonra insanların akıllarında en fazla soru işareti olarak kalan şeylerden bir diğer ise hositng alanı. İnternet dünyasında her bir site için belirli alanlar hazırlanır. Bu alanlara hosting alanı adı verilmektedir. Dolayısıyla web tasarımı yaptırmadan ya da web sitesini kurmaya başlamadan önce yapılması gereken şey, domain almak olmalıdır. Daha sonrasında da sitenin içerisinde yer alacak bilgilerin tamamı, hosting alanından istenilen herkese sunulur.

 

Birçok insan domain&hosting alanı konusunu oldukça karmaşık bulur. Çünkü onlara göre internet dünyası oldukça yüksek bilgi ve donanım isteyen bir dünyadır. Halbuki bu konuda yapılacak ufak bir araştırma sonrasında kişiler istedikleri bilgilerin büyük bir bölümüne kolaylıkla erişebilirler. Ancak bunlara erişemeyen ya da konusunda uzman olan kişilere kendi sitelerini emanet etmek isteyen kişiler, aynı web tasarımda olduğu gibi firmamız üzerinden istediği hizmeti satın alabilir. Üstelik sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler yalnızca domain&hosting alanı ile sınırlı değil. Özellikle son dönemlerde büyük küçük demeden neredeyse tüm firmaların kullanmaya başladığı, en ekonomik konuşma ve telekomünikasyon hizmeti olan bulut sunucu da yine firmamız bünyesinde sizlere sunuluyor. En basit tabir ile bulut sunucu internet üzerinden insanların kesintisiz bir şekilde görüşmelerini yapmalarına imkan tanıyan bir sistem.

 

Üstelik bulut sunucu sistemi ile birlikte işletmeler oldukça büyük avantajlara da erişebiliyor. Bu avantajların başında, çalışanların yalnızca firma içerisinde değil istedikleri her yerde aynı ofis içerisindeymişçesine konuşabiliyor, birbirleri ile bilgi paylaşımında bulunabiliyorlar. Üstelik bunları uygulamak aynı domain&hosting alanı uygulamalarında olduğu gibi oldukça kolay. Yapılması gereken tek şey ise bizimle iletişime geçmek. Konusunda uzman olan çalışanlarımız, 6 yıllık deneyimlerini sizler ile paylaşacak ve böylece aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan istediğiniz konular ile alakalı sizlere bilgi verilmektedir. Verilecek bu bilgiler doğrultusunda da web tasarım ya da farklı konular ile alakalı artık çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylece kendi sitenizi istediğiniz gibi yönetebileceksiniz.

 

İnternet sitesi sahiplerinin büyük bir çoğunluğunun karşılaştığı en büyük sorunların başında web tasarımının kalitesinden çok güvenliği. Çünkü birçok site yeterince güvenli olmadığı için bu sitelere üye olan kişilerin bilgileri ne kadar istenmese de kötü niyetli kişilerin ellerine geçebiliyor. SSL sertifikası ise özel bir şifreleme sistemine sahip olmasından ötürü domain&hosting alanı içerisindeki bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasına yardımcı oluyor. Bu sertifikayı nasıl kullanacağını ya da nereden satın alacağını bilemeyen kişiler ise bizimle iletişime geçebilirler. Böylece sahip olacakları siteleri istedikleri gibi yüksek güvenlik ile şifrelemiş olacaklar ve sitelerde yer alan bilgilere erişim oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

kocaeli_de_web_tasarim_web_site_ve_web_hosting_cozumleri_firmaniza_ve_isteklerinize_ozel_sunuyoruz_8a3f5c263818edb348b00da714d2abec.jpg